Psychologie tenisu

  Čtyřhra


Jak hledat ideálního partnera pro čtyřhru?

Není snadné najít hráče, který bojuje o každý bod od prvního do posledního míče. Dobře se hraje s hráčem, který rád komunikuje. Je lepší vyhnout se hráčům, kteří více radí než hrají. Spoluhráči potřebují vzájemné povzbuzování, přehlednou a rychlou domluvu na vhodné strategii pro následující bod. Profesionální hráči si říkají nebo si ukazují kam budou podávat a jestli hráč na síti bude přebíhat.

Spolupráce- cesta k úspěchu

V každém zápase nastanou okamžiky ztráty soustředění. V takové chvíli je dobré, aby se každý soustředil na svůj výkon a pomohl svým dobrým výkonem udržet krok s protihráči. Jestliže hráč, kterému se nedaří, necítí extra tlak od svého spoluhráče, bude schopen se rychleji začít soustředit. Je důležité podpořit kolegu nejen verbálně, ale hlavně vlastním výkonem.

Doporučení

- buďte neustále v pohybu. Při čtyřhře hráč odehraje méně úderů než při dvouhře a tak často zůstáva při úderech spoluhráče stát a jen se dívá. Bez neustálého pohybu, během výměny není možno rychle reagovat na míč, který letí poblíž nebo přímo na hráče. Nejlepšího pohybu dosáhnete, když vaší snahou bude odehrát každý míč, který letí na vaši stranu. Nebojte se, nebudete se plést spoluhráči na jeho stranu. Za chvíli zjistíte, které míče zvlánete odehrát a které ne.

- nebojte se někdy na síti přeběhnout. Možná míč nevyhrajete, ale bude to mít velký psychologický efekt na veše protihráče. U dalšího příjmu podání vás začnou sledovat a tím ztratí koncentraci na vlastní úder.